warsztaty rzeszów
Warsztaty dietetyczne dla młodzieży
10 października 2022
jak unikać wzdęć
Dieta na wzdęcia
24 października 2022
Pokaż wszystkie

Ile kosztuje dietetyk

ile kosztuje dietetyk w Rzeszowie

Cena wizyty u dietetykaIle kosztuje dietetyk, jaką cenę trzeba zapłacić za wizytę dietetyczną? Czy mnie na to stać? Często pojawiają się takie pytania, a nasze obawy często generowane są brakiem odpowiedniej wiedzy. Kiedy już poznamy pewne fakty, okazuje się, że nasze obiekcje są zupełnie niepotrzebne. Tak samo bywa nieraz z podjęciem współpracy dietetycznej. Nie wiemy co nas będzie czekało i dlatego czujemy obawy.
Najczęściej nurtujące nas pytania to jak często muszę spotykać się z dietetykiem? Jak będzie wyglądało teraz moje żywienie?
Czy muszę zrezygnować z wszystkich moich ulubionych posiłków?
Czy słodycze są całkowicie wykluczone? Jaki jest koszt współpracy? W jakim czasie uzyskam uprawnioną wagę?

Aby rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości przychodzimy do Was z postem, który mamy nadzieję przybliży Wam wszystkie elementy współpracy dietetycznej.

 


Na czym polega wizyta u dietetyka

Ile kosztuje wizyta u dietetyka i jak przebiega.
Pierwszym istotnym aspektem jest harmonogram spotkań i ich częstotliwość. Naszą współpracę rozpoczynamy od pierwszego spotkania, które możemy zaproponować w jednym z naszych gabinetów: w Rzeszowie lub Przemyślu. Dostępne mamy zarówno godziny poranne jak i popołudniowe. Na pierwsze spotkanie należy zarezerwować sobie około 1 godziny. Warto przyjść na nie przygotowanym – to znaczy z aktualnymi badaniami podstawowymi (morfologia ogólna, glukoza oznaczona na czczo, insulina na czczo profil lipidowy oraz TSH) oraz bardziej dokładnymi w przypadku występujących jednostek chorobowych.

Pierwsze spotkanie składa się z wywiadu dietetycznego. Jest to szczegółowa rozmowa z dietetykiem, który zadaje pytania o dotychczasowe żywienie, zmiany masy ciała, samodzielnie podejmowane próby odchudzania, aktywności fizycznej oraz jednostkach chorobowych lub innych które dotyczą celu spotkania z dietetykiem. W drugiej części przeprowadzana jest analiza składu ciała. Warto pamiętać o tym, że aby analiza składu ciała była wiarygodna nie należy na 4 – 5 godzin przed jej wykonaniem uprawiać aktywności fizycznej oraz na 2 – 3 godziny powstrzymać się od jedzenia. Takie analizy będą powtarzane na każdym spotkaniu kontrolnym.
Koszt pierwszej wizyty dla jednej osoby to 120 zł.


ile kosztuje dietetyk

14 dniowy plan żywieniowy

Po pierwszym spotkaniu układany jest zazwyczaj 14 dniowy plan żywieniowy. Jest on dopasowany do codziennych obowiązków pacjenta, trybu pracy, aktywności fizycznej oraz preferencji żywieniowych. Staramy się dojść z pacjentem do pewnych kompromisów i ułożyć dietę tak aby jak najbardziej trafić w gust naszego podopiecznego. Na temat tego co pacjent lubi a czego nie lubi, już na pierwszej wizycie zostaje zebrany szczegółowy wywiad. W ułożonym programie żywieniowym pomijamy produkty, których pacjent nie lubi chyba że wcześniej zostanie to ustalone z pacjentem.

14-dniowa dieta dla jednej osoby to koszt 150zł.

 


ile kosztuje odchudzanie z dietetykiem

Wizyty kontrolne u dietetyka

Następnie współpraca kontynuowana jest poprzez spotkania kontrolne, które odbywają się zazwyczaj co 2-3 tygodnie. Na spotkaniu kontrolnym analizowany jest postęp w odchudzaniu lub dietoterapii. Na każdej wizycie wykonywana jest kolejna, kontrolna analiza składu ciała a także omawiana jest dieta w kontekście jej realizacji oraz tego czy wpasowała się w gusta smakowe oraz styl życia pacjenta. Jeżeli następuje potrzeba to wówczas układany jest kolejny 14 – dniowy plan żywieniowy. Nie przygotowujemy nowych jadłospisów na każdej wizycie kontrolnej, ale czasami jest taka potrzeba.


Koszt samej wizyty kontrolnej dla jednej osoby to 70 zł.

 


ile trwa odchudzanie u dietetyka

Czas trwania kuracji odchudzającej u dietetyka

Jeżeli chodzi o czas trwania współpracy to nie jesteśmy w stanie tego określić. Zależy to od czynników indywidualnych, od zaangażowania, rzetelnego przestrzegania diety, ilości kilogramów do zrzucenia, współistniejących jednostek chorobowych, aktywności fizycznej i mnóstwa innych elementów. Ważne jest aby być przygotowanym na etap spowolnienia redukcji masy ciała i nie rezygnować wówczas ze stosowania diety i się nie poddawać.
Po zakończeniu odchudzania następuje proces stabilizacji. Ma on na celu stopniowe wyprowadzenie pacjenta z procesu redukcji masy ciała. Niesamowicie ważne jest fakt, że brak stabilizacji może powodować efekt jojo i powrót części bądź całości zrzuconych kilogramów.

Wizyty kontrolne w procesie stabilizacji są coraz rzadsze i odbywają się co 4-6 tygodni, aż pacjent czuje się pewnie z utrzymywaniem swojej wypracowanej masy ciała.


cena usług dietetycznych

Pakiety odchudzające

W naszej ofercie znajduje się też pakiet dla par. Schemat działania pozostaje taki sam natomiast zmianie ulegają ceny. W pakiecie dla par koszt pierwszej wizyty to 180zł (dla dwóch osób), koszt diety to 230 zł natomiast koszt wizyty kontrolnej to 120zł. Dieta dla pary posiada wspólne obiady oraz posiłki, które wymagają włożenia więcej pracy w ich przygotowanie.
Jeżeli celem wizyty u dietetyka jest odchudzanie a ilość kilogramów do zrzucenia jest dosyć znacząca to wówczas rekomendujemy skorzystanie z pakietów. W swoim składzie zawierają pierwszą wizytę oraz kilka diet i spotkań kontrolnych (ilość uzależniona jest od wyboru pakietu).

Korzystając z pakietów odchudzających oszczędzamy
od 100 do 150 zł.


Podsumowanie


 

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy oferta usług dietetycznych jest dla Ciebie i czy spełni ona Twoje oczekiwania, poznaj naszą  ofertą cenniki poradni dietetycznej.
Przekonaj się, że korzystając z pomocy doświadczonego dietetyka, masz większą szansę na pozbycie się zbędnych kilogramów i otyłości. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu naszej poradni dietetycznej i umów się na pierwszą wizytę dietetyczną. 

Zapraszamy  Cię do odwiedzenia  dietetyków w Rzeszowie i Przemyślu oraz na konsultacje dietetyczne online.

 

Autor tekstu:  mgr Patrycja Korda

dietetyk

Gabinet Dietetyczny Vital Rzeszów

Dietetyk Vital w Rzeszowie

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij