jemy wiącej
Dlaczego jemy więcej niż potrzebujemy?
5 sierpnia 2019
alkohol a odchudzanie
Alkohol w trakcie odchudzania
22 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Metamorfozy-Odchudzanie-Radek

metamorfozy odchudzanie

Nasze Metamorfozy – Odchudzanie z Dietetykiem

 

Radek 115 kg  → 77 kg 

Z Panem Radkiem spotkałam się tak naprawdę w „trakcie odchudzania”. Zmiany w swoim życiu rozpoczął na własną rękę, jednak do wymarzonych wyników, zarówno wagowych jak i biegowych, droga była jeszcze daleka. Wszystkie zmiany które wprowadziliśmy w żywieniu brały pod uwagę aktywność oraz styl życia pacjenta. Odchudzanie prowadziliśmy w okresie bez startów, natomiast w okresie około startowym „wzmacnialiśmy” Pana Radka. Nie potrzebowaliśmy efektu na już – potrzebowaliśmy dobrze zaplanowanego żywienia które pozwoli najpierw schudnąć, później utrzymać daną masę ciała przy zachowaniu efektywności treningów i świetnych wyników sportowych. Nasz cel został osiągnięty!

 

Obecnie jestem  fanem aktywnego i zdrowego stylu życia! 

 

Radek – walkę z nadwagą (115 kg) rozpocząłem w 2014 roku od zwiększenia aktywności fizycznej. Aktywność ta przejawiała się tym, że oprócz trenowania siatkówki oraz pływania „wkręciłem się” w bieganie. Zaczynałem od 2-3 km w jednym treningu stopniowo zwiększając dystans, aż „doszedłem” do 10 km na jeden cykl treningowy. Zwiększona aktywność powodowała systematyczny spadek masy ciała ale brak odpowiedniej siły biegowej (wciąż duża masa ciała) wpływały na słabe wyniki biegowe. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie treningów crossfit-owych. Pomimo już intensywnych treningów zarówno biegowych jak i crossfitowych zwiększyła się siła i wydolność organizmu ale tłuszcz i zbędne kilogramy dalej pozostawały.

We wrześniu 2016 roku w ramach biegu ulicznego Przemyskiej Dychy los postawił na mojej drodze życiowej i sportowej Poradnie Dietetyczną Vital z Panią Pauliną na czele. Od tego momentu pod czujnym okiem Pani Pauliny, po wprowadzeniu odpowiednio zbilansowanej diety rozpoczął się mój marsz ku pozbyciu się nadwagi. Diety, dzienniczki, czasami „grożenie palcem” przez Panią Paulinę przyniosło oczekiwany efekt. Efekt który bezpośrednio przyczynił się do większej chęci życia sportowego i osobistego.

Dieta, jedzenie? Nigdy nie myślałem, że będąc na diecie tak smacznie można jeść, a wszystkie przepisy potraw jak i dań są przygotowywane z niezwykłą starannością przez dietetyków Poradni Vital. Natomiast ilość i wielkość posiłków w ciągu dnia jest wystarczająca do prowadzenia mojej dużej aktywności fizycznej. Zmiana nawyków żywieniowych oraz utrata masy znaczącą wpłynęły na moje sukcesy sportowe. Niezależnie od prowadzenia opieki dietetycznej w zakresie żywienia, również od Pani Pauliny uzyskałem cenne wskazówki i wytyczne dotyczące bezpośredniego mojego przygotowania do startów w zawodach biegowych, które miały duży wpływ na osiągane przeze mnie wyniki sportowe.

 

odchudzanie z dietetykiem

 


Obecnie jestem fanem aktywnego i zdrowego stylu życia,  trenerem personalnym,  crossfiterem,  trenerem i pasjonatem biegania – maratończyk (zdobywca Korony Maratonów Polskich), reprezentant Polski w Mistrzostwach Europy Masters w Maratonie – Wrocław 2017, uczestnik licznych biegów ulicznych na dystansach 5 km,
10 km, półmaratonu, maratonu i ultramaratonu. 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij