odzywianie funkcjonalne
Żywność Funkcjonalna
16 listopada 2023
dieta w zimie
Dieta dla aktywnych w zimie
8 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Warsztaty Dietetyczne dla Seniorów

warsztaty gotowania z seniorami

Żywienie Seniorów

Warsztaty dietetyczne dla seniorów mają na celu edukację w zakresie zdrowego żywienia, wspieranie utrzymania właściwej diety w późniejszym życiu i zapobieganie chorobom związanym z wiekiem. Pomagają zrozumieć wartość odżywczą, kontrolować wagę, dbać o układ trawienny oraz wspierać zdrowie psychiczne. Często obejmują praktyczne porady dotyczące gotowania zdrowych posiłków. Ostatecznym celem jest poprawa jakości życia seniorów poprzez właściwe nawyki żywieniowe.

Zdrowe żywienie seniorów w profilaktyce zdrowotnej!

 


Edukacyjne Warsztaty Żywieniowe dla Seniorów

Przeprowadziliśmy warsztaty dotyczących zdrowego odżywiania dla seniorów z gminy Białobrzegi.

Edukacyjne Warsztaty Żywieniowe dla Seniorów składały się z części teoretycznej jak i praktycznej. W części teoretycznej warsztatów uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, zdobyli informacje na temat wpływu diety na stan zdrowia, poznali zagrożenia wynikające z nieprawidłowej diety, odwodnienia oraz zasady planowania prawidłowo zbilansowanych posiłków. Podczas warsztatów omówiono także przykłady zdrowych produktów z każdej grupy artykułów spożywczych. Podczas interaktywnych zajęć, angażujących seniorów z uśmiechem i fantazją do działania, opartych o najnowszą aktualną wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii żywienia osób starszych.

 


menu dla seniorów

Warsztaty Kulinarne z Dietetykiem

Seniorzy mieli okazję poznać nowe smaki, poeksperymentować, przekonać się do nowych „fit” dań będących zdrową alternatywą gotowych słodyczy i przekąsek oraz fast foodów. Uczestnicy dzięki części kulinarnej warsztatów nauczyli się jak komponować posiłki, jakich wyborów żywieniowych dokonywać podczas zakupów czy jakie przekąski wybierać. Wykonali samodzielnie zupę z marchewki i soczewicy, pełnowartościowe wrapy z dużą zawartością warzyw oraz kulki mocy na bazie kaszy jaglanej – bez dodatku cukru. Na zakończenie warsztatów seniorzy otrzymali materiały zawierające ogólne zalecenia dietetyczne, oraz przykłady zbilansowanych posiłków, które przygotują w krótkim czasie, a także zestaw przepisów, tak by mogli wspólnie w domu przygotowywać zdrowe dania.


Warsztaty dietetyczne dla seniorów mają za zadanie nie tylko dostarczyć wiedzy na temat zdrowego żywienia, ale także praktycznych umiejętności, które pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej w późniejszym życiu. Poprzez edukację z zakresu wartości odżywczych, zarządzania wagą, dbania o układ trawienny oraz wspierania zdrowia psychicznego, te warsztaty pełnią rolę kluczowego narzędzia w promowaniu aktywnego i zdrowego starzenia się.

 


Podsumowanie

 

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem, pełnią energii i radości życia w późniejszym wieku, zadbaj o zdrową dietę i naucz się ją przyrządzać podczas naszych warsztatów dietetycznych. Odkryj tajniki zdrowego żywienia, naucz się przygotowywać pyszne posiłki dostosowane do Twoich potrzeb, i zainwestuj w długotrwałe dobre samopoczucie.
Skonsultuj się z naszym dietetykiem

Jeśli chcesz zorganizować warsztaty dla grupy seniorów, skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę dietetyczną i warsztatową!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!


Autor tekstu:  mgr inż. Paulina Jałocha-Zasadny

dietetyk
Gabinet Dietetyczny Vital Rzeszów

https://dietetyk-vital.pl/wp-content/uploads/2015/09/logo-vital-2.png

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij