5 pomysłów na jajko
12 maja 2019
anemia w Rzeszowie
Anemia a Dieta
24 maja 2019
Pokaż wszystkie

Warsztaty dla dzieci z dietetykiem

warsztaty Vital z dietetykiem

W kwietniu przeprowadziliśmy warsztaty żywieniowe dla zawodników z Akademii Kolarstwa Głogów Małopolski. Młodzi sportowcy nauczyli się podstaw zdrowego odżywiania, jak powinien wyglądać harmonogram posiłków, jak skomponować pełnowartościowy posiłek oraz jakie produkty spożywać przed i po treningu czy starcie. Warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania prowadzone przez naszą poradnię dietetyczną charakteryzują się tym, że aktywizujemy uczestników dlatego każdy z nich komponował swój idealny posiłek, a także dobierał harmonogram posiłków do swojego dnia i godzin treningów. Dzięki temu uczestnicy od razu wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce pod okiem dobrego, doświadczonego dietetyka.

Prowadząc warsztaty dla dzieci często zachęcamy również rodziców do uczestnictwa, ponieważ wiadomo, że największy wpływ na żywienie dzieci mają dorośli.

warstaty dietetyczne Vital Rzeszów

Dodatkowo przygotowywaliśmy także różne potrawy żeby zachęcić dzieci do próbowania nowych, zdrowych smaków. W sporcie ważnym składnikiem diety są napoje izotoniczne. Te dostępne w sklepach jednak nie zawsze mają skład godny polecenia, dlatego przygotowywaliśmy domowej roboty napój izotoniczny – który wszystkim uczestnikom warsztatów bardzo posmakował. Największy problem dla rodziców zazwyczaj stanowią posiłki przed startem – żeby nie były za ciężkie, ale jednak dostarczyły odpowiednią ilość energii – dlatego też przygotowaliśmy kilka przykładowych dań przedstartowych. Wszystkie były dla uczestników nowością i zaskoczeniem. Staramy się tak dobierać dania do spróbowania na warsztatach żeby pokazać i nauczyć młodych sportowców, że zdrowe odżywianie może być urozmaicone i smaczne. Przygotowywaliśmy także sławne „kulki mocy”. Chłopcy oczywiście aktywnie uczestniczyli w przygotowywaniu posiłków.

warsztaty z dietetykiem Vital

warsztaty z dietetykiem Rzeszów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec przeprowadziliśmy także analizę składu ciała dzięki czemu zawodnicy mogli dowiedzieć się w jakich ilościach w ich ciele występuje tkanka tłuszczowa, mięśnie oraz jaki jest poziom nawodnienia i nad czym muszą jeszcze popracować. Niektórych wyniki mocno zaskoczyły co tylko pokazuje, że warto wykonać taką analizę składu ciała na profesjonalnym sprzęcie i z omówieniem przez dietetyka. Szczególnie, jeżeli zależy nam na poprawie wyników sportowych. Po około 4-8 tygodniach można powtórzyć analizę składu ciała, żeby się upewnić, że wprowadzone przez nas zmiany w żywieniu i aktywności przynoszą zamierzone efekty.

Warsztaty Dietetyczne Rzeszów – Podstawy Dietetyki i Suplementacji

warsztaty z dietetykiem

Po warsztatach zarówno zawodnicy jak i rodzice zostali uzbrojeni w wiedzę na temat odżywiania, a także pomysły na zdrowe dania które mogą pomóc w osiąganiu coraz lepszych wyników sportowych. Jeżeli chcesz i Ty poznań zasady zdrowego odżywiania, jeżeli interesują Cię warsztaty dietetyczne napisz do nas lub zadzwoń. Przygotujemy odpowiednią ofertę zajęć, która będzie odpowiednio dopasowana do grupy uczestników. Dzięki nam poznasz podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Podstawa każdego sukcesu to wiedzieć jak, wyzbyć się złych nawyków nie popełniać błędów, nie bać się eksperymentować i dobrze się bawić.

Powodzenia!


Autor tekstu: mgr Natalia Solecka

dietetyk kliniczny Gabinet Dietetyczny Vital Rzeszów

poradnia dietetyczna rzeszów

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij