Odchudzanie-Dieta


Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki oraz zapewniając kompleksową opiekę. Jeżeli zależy Ci na zrzuceniu kilogramów w sposób zdrowy, a co najważniejsze trwały to zapraszamy do naszej poradni dietetycznej w Rzeszowie lub Przemyślu. Nasi doświadczeni dietetycy stworzą plan żywieniowy idealnie dopasowany do twoich potrzeb, preferencji smakowych, planu dnia oraz upodobań kulinarnych. Dzięki współpracy z naszą poradnią dietetyczną w Rzeszowie / Przemyślu osiągniesz swój cel oraz co najważniejsze nauczysz się zdrowego odżywiania i dzięki temu będziesz mógł cieszyć się zdrową sylwetką już zawsze.

Na zdrowy tryb życia i zmiany nawyków żywieniowych nigdy nie jest za późno. Zadbaj o siebie już dzisiaj i nie odkładaj tego na jutro!

Umów się z  NASZYM DIETETYKIEM Jeszcze Dziś!


odchudzanie z dietetykiem

Odchudzanie z dietetykiem

Odchudzanie to proces, który ma na celu redukcję nadmiernej masy ciała. Prawidłowo przebiega, gdy tracimy tygodniowo od 0,5 do 1 kilograma. W zależności od wielu czynników odchudzanie może przebiegać w różnym tempie. Wpływ na jego efektowność wywiera: aktywność fizyczna, rodzaj wykonywanej pracy, ilość snu na dobę, płeć. Ważny jest też poziom motywacji i samozaparcia. Głównym celem odpowiedniej diety jest redukcja masy ciała. Poza tym dieta powinna uczyć zdrowych nawyków żywieniowych i poprawiać stan zdrowia. Odchudzenie nie może być tylko czasowym procesem, po którym wszystko wraca do punktu wyjścia. Efektem stosowanej diety powinna być zmiana zachowań żywieniowych i podejścia do jedzenia. Takie nastawienie i zdobyta wiedza pozwolą nam cieszyć się osiągniętymi efektami na dłużej.
Jak powszechnie wiadomo, żywienie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Jego poprawa rzutuje na cały organizm i powoduje: zmniejszenie się niedoborów witaminowo – mineralnych, polepszenie się wyników badań laboratoryjnych, poprawę rytmu wypróżnień, polepszenia kondycji włosów, skóry i paznokci, uczucie lekkości, poprawę kondycji psychofizycznej, lepszego samopoczucia. Warto jednak pamiętać, że dieta musi być odpowiednio dobrana do naszego organizmu, zarówno pod kątem ilościowym i jakościowym.

odchudzanie dietą

Pierwsza wizyta u dietetyka

Pierwsze spotkanie z dietetykiem trwa około 1 godziny. Na początku przeprowadzony zostaje dokładny wywiad żywieniowy. Na jego podstawie dowiadujemy się o problemach, które sprowadzają pacjentów do gabinetu dietetycznego. Na pierwszym spotkaniu warto mieć ze sobą aktualne (wykonane w ciągu ostatnich 3 miesięcy) badania laboratoryjne. Szczególnie istotne jest to w przypadku osób chorych. Dzięki badaniom dietetyk może od razu zacząć kompleksową pomoc, a w razie potrzeby zlecić inne badania. W trakcie wywiadu padną też pytania o historię masy ciała, plan dnia, a także preferencje żywieniowe. Informacje te pozwolą ułożyć plan żywieniowy najbardziej dopasowany do pacjenta. Po przeprowadzeniu wywiadu następuje analiza składu ciała. Dzięki niej uzyskiwane są takie informacje jak masa ciała, zawartość i masa tkani tłuszczowej, wody, a także inne parametry szerzej omawiane na wizycie. Już podczas pierwszej wizyty pacjent może pytać o nurtujące go zagadnienia. Po pierwszym spotkaniu układany jest indywidualny 14-dniowy plan żywieniowy. Monitorowanie i kontrolowanie procesu odchudzania możliwe jest dzięki wizytom kontrolnym przeprowadzanym co 2 lub 3 tygodnie – w zależności od potrzeb. Wówczas dokonywana jest kolejna analiza składu ciała i omawiamy postępy.


Na pierwszą wizytę dietetyczną prosimy o przyniesienie aktualnych badań z krwi:

morfologia, cholesterol LDL i HDL, trójglicerydy, glukoza na czczo, insulina na czczo, TSH


kuracja odchudzająca

Jak wygląda dieta odchudzająca

Diety układane przez naszych dietetyków są indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta. Tworząc plan żywieniowy, bierzemy pod uwagę przede wszystkim preferencje żywieniowe. Staramy się, aby jadłospisy w miarę możliwości nie zawierały produktów nielubianych, a skupiały się na tych, zdrowych, które pacjent zjada ze smakiem. Zależy nam, aby pacjenci czerpali satysfakcję oraz przyjemność z jedzenia stosowanej diety. Kolejnym aspektem, na który zwracamy uwagę, jest plan dnia i wygoda stosowania. Oznacza to, że chcemy, aby jedzenie i zabieranie ze sobą posiłki do pracy, szkoły czy na wyjazdy nie były problemem. Dietetyk tworzy harmonogram posiłków dopasowany do Państwa zajęć i możliwości zjedzenia posiłku. Do tworzenia planów żywieniowych wybieramy produkty ogólnodostępne i przystępne cenowo. Ze stworzonej diety może korzystać cała rodzina, pod warunkiem, że jej członkowie nie mają nietolerancji, alergii lub chorób dietozależnych. W takich przypadkach należy wspomnieć o tym dietetykowi, a on doradzi, w jaki sposób zmodyfikować plan żywieniowy.


Wyszczuplanie sylwetki


 

Wyszczuplanie odnosi się zwykle do procesu redukcji masy ciała i zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Polega ono na utracie wagi poprzez zwiększenie wydatków energetycznych i zmniejszenie spożywanej ilości kalorii.
Ważne jest, aby proces odchudzania odbywał się pod kontrolą specjalisty, który dobierze odpowiednią dietę i program treningowy do indywidualnych potrzeb i możliwości organizmu.

Wyszczuplanie u dietetyka polega na opracowaniu planu żywieniowego, który pozwoli na osiągnięcie celów związanych z redukcją masy ciała i zmniejszeniem ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Dietetyk może pomóc w określeniu zapotrzebowania na kalorie i składników odżywczych, a także w doborze odpowiednich pokarmów i ilości posiłków.

W procesie wyszczuplania u dietetyka ważne jest, aby dieta była zbilansowana i dostarczała organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, takich jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Dietetyk może również doradzić, jakie produkty lepiej unikać lub ograniczać w diecie, takie jak tłuste mięsa, słodycze czy napoje słodzone.

Dietetyk może również pomóc w określeniu indywidualnego planu treningowego, który pomoże w zwiększeniu wydatków energetycznych organizmu i przyspieszeniu procesu odchudzania. Wyspecjalizowany dietetyk, taki jak dietetyk kliniczny lub sportowy, może opracować jeszcze bardziej spersonalizowany plan żywieniowy i treningowy, uwzględniający specyficzne potrzeby organizmu i styl życia osoby odchudzającej się.

 

 


Zapraszamy do poznanie naszej pełnej oferty usług dietetycznych dostępnych stacjonarnie w poradni dietetycznej w Rzeszowie i Przemyślu oraz formie „dietetyka online”.


Porady dietetyczne dla osób z nadwagą i otyłością

w zakresie:

  • zdrowej diety
  • prawidłowego odżywiania
  • profilaktyki zdrowotnej
  • zmiany nawyków żywieniowych
  • aktywności fizycznej podczas odchudzania
  • motywacji w odchudzaniu
  • poprawy kondycji
  • wyszczuplania sylwetki
wyszczuplanie rzeszów

Zapraszamy do naszej poradni dietetycznej na wizyty stacjonarne oraz konsultacje dietetyczne online

 


Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij