Dieta dla dzieci


Chcesz zadbać o prawidłowe odżywianie swojego dziecka? Twoja pociecha jest niejadkiem, a Ty nie masz pomysłów na przemycenie warzyw i owoców w posiłkach? Czy może jesteś młodym rodzicem i dopiero rozszerzasz dietę swojego maluszka? Twoje dziecko choruje i potrzebuje specjalistycznej diety? Prawidłowo dobrana dieta dziecka to fundament zdrowego i prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Dzięki dostarczeniu odpowiedniej ilości mikro- i makroskładników pozwoli na odpowiedni przyrost masy ciała oraz da energię do ciągłego poznawania świata.

Dietetyk dla dzieci! Umów się z  NASZYM DIETETYKIEM Jeszcze Dziś!


Zasady dietetyczne dla dzieci


 
 
 
dieta-dla-dzieci

Jak zmienić nawyki żywieniowe dziecka

Już od najmłodszych lat życia kształtują się nasze nawyki żywieniowe. Pierwsze dwa lata życia dziecka mają znaczący wpływ na późniejsze preferencje żywieniowe. Jeżeli na starcie popełnione zostaną błędy, nieprawidłowe wzorce żywienia zostaną utrwalone i wejdą dziecku w nawyk. Raz ukształtowany nawyk bardzo ciężko jest zmienić. Bardzo ważna jest więc rola rodzica w procesie kształtowania i programowania żywieniowego. Nie jest to łatwa rola. W związku z tym bardzo ważne jest aby w tym działaniu korzystać ze wsparcia specjalisty, gdyż błędy rodziców popełnione w tym zakresie odbijają się na zdrowiu dziecka. Nieprawidłowe rozszerzanie diety maluszka często prowadzi do problemów ze zjadaniem niektórych produktów np. warzyw czy mięsa lub do ogólnej niechęci do jedzenia. Bywa też że dieta naszych pociech obfituje w duże ilości cukrów prostych, tłuszczów trans i śmieciowego jedzenia czy słodyczy – czyli produktów pozbawionych niemal wartości odżywczych. Taki sposób żywienia powoduje często rozwój różnych chorób.


Praca nad zmianą nawyków żywieniowych dzieci może być trudna, żmudna i wymagać dużo cierpliwości ze strony dorosłych. Pamiętajmy, że to my jesteśmy wzorem dla najmłodszych i to naszą rolą jest motywowanie i edukowanie dziecka w zakresie żywienia. Już w pierwszych latach życia dziecka kształtują się nawyki żywieniowe, które są powielane w życiu dorosłym. Zła dieta może prowadzić do dziecięcej otyłości i problemów z wagą przez całe życie, dlatego warto rozważyć współpracę z dietetykiem dziecięcym.

Twoje zaangażowanie w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem pozwolą na skuteczną zmianę nawyków żywieniowych.


Dietetycy w naszej Poradni (w Rzeszowie i w Przemyślu) to specjaliści z doświadczeniem w pracy z dziećmi i ich rodzicami. Podchodzimy do każdego pacjenta w sposób indywidualny i profesjonalny. Dietetyk dziecięcy określa przyczynę problemów żywieniowych, a następnie wprowadzić najlepsze rozwiązanie.

Jeśli chcesz wiedzieć jak krok po kroku wygląda praca z dzieckiem w gabinecie dietetycznym, kliknij w link: dietetyk dziecięcy


Nasi specjaliści obejmują opieką dzieci zmagające się z takimi zaburzeniami jak:

 • Nawaga czy otyłość
 • Niedożywienie
 • Niedokrwistość
 • Alergie czy nietolerancje pokarmowe
 • Choroby dietozależne tj. np. cukrzyca czy insulinooporność
 • Zaburzenia na tle psychologicznym

odchudzanie-dzieci

Zapotrzebowanie na energię

Zapotrzebowanie na energię, przeliczane na kg masy ciała, u dzieci jest większe w stosunku do osób dorosłych. Związane jest to z wydatkami energii przeznaczanymi na proces wzrastania ciała oraz ze względu na wzmożoną aktywność ruchową dzieci. Prawidłowo skomponowana dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, być urozmaicona, kolorowa i smaczna. Łączenie produktów z różnych grup pozwoli pokryć zapotrzebowanie na minerały i witaminy.dieta dziecka

Żywienie dzieci w przedszkolach

Dużym problemem w racjonalnym żywieniu dzieci i rozwijaniu prawidłowych nawyków żywieniowych są placówki żywienia zbiorowego np. przedszkola, żłobki czy szpitale, w których dziecko spędza nieraz zdecydowaną większość dnia. Bywa że posiłki komponowane w wyżej wspomnianych ośrodkach nie mają zbyt wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Warto więc aby takie instytucje wcielały do swojej kadry wykwalifikowanych dietetyków, którzy ułożą plany żywieniowe zgodne z zapotrzebowaniem dziecka. Rodzice, którzy korzystają z takich form opieki nad dzieckiem również nie są bezbronni w kwestii żywienia. Nasi specjaliści zajmą się również dopasowywaniem posiłków zjadanych w domu do menu przedszkolnego czy szkolnego. Podpowiedzą również co zapakować dziecku na drugie śniadanie aby miało energię do nauki i zabawy.Praca nad wykształceniem u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych lub zmianą dotychczasowych bywa nieraz bardzo żmudna. Wymaga ona dużego zaangażowania i harmonijnej współpracy pomiędzy dietetykiem i rodzicem. Warto pamiętać, że najważniejsza jest motywacja i upór. Specjalista dietetyk uzbrojony w zaplecze merytoryczne dostarczy odpowiedniej wiedzy. Wspólny wysiłek przybliży nas do sukcesu.


Porady dietetyczne dla dzieci

w zakresie:

 • prawidłowego odżywiania
 • profilaktyki zdrowotnej
 • alergii i nietolerancji pokarmowych
 • leczenia otyłości i nadwagi
 • prawidłowej masy ciała
 • poprawy kondycji
zdrowe posiłki dla dzieci

Wizyta Dziecka w Poradni Dietetycznej

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z wagą i zmagasz się z jego otyłością i nadwagą, skontaktuj się z nami. Razem pomożemy Twojemu dziecku skutecznie zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Umów się na wizytę do naszego dietetyka dziecięcego i rozpocznij skuteczną walką z otyłością Twojego dziecka.
Oferujemy zdrowe i skuteczne odchudzanie dzieci w każdym wieku. Nasi dietetycy skutecznie zadbają o Twoje dziecko, oferując odpowiednie plany żywieniowe odpowiedni dla dziecka.
Sprawdź naszą ofertę i umów się na pierwszą wizytę w poradni dietetycznelub na  konsultację z dietetykiem przez Internet.


Zapraszamy do naszej poradni dietetycznej na wizyty stacjonarne oraz wizyty online.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij