odchudzanie pociążowego brzucha
Odchudzanie po ciąży
19 października 2020
dieta w pandemii covid
Dieta w pandemii Covid 19
25 października 2020
Pokaż wszystkie

Dietetyk Online

dietetyk online
 
 

Spotkanie z dietetykiem online

Dietetyk online to opcja dla osób, które podjęły decyzję o odchudzaniu w gabinecie dietetycznym. Dla wszystkich zapracowanych, zajętych obowiązkami rodzinnymi, niemających czasu.

Dietetyk przez Internet to wygodne rozwiązanie dla wszystkich, nawet dla osób przebywających za granicą. Cały proces odchudzania online odbywać się będzie pod czujnym okiem specjalisty. Zadba on o Twoje zdrowie i sylwetkę online przez całą kurację odchudzającą. Dieta, którą otrzymasz po pierwszej wizycie dietetycznej online, będzie indywidualna, zdrowa i smaczna. Od tego momentu możesz zapomnieć o dietach cud, głodówkach i wyrzeczeniach. Takie działania zawsze kończyły się niepowodzeniem i efektem jojo. Podczas wszystkich wizyt u dietetyka online otrzymujesz:

Podczas wszystkich wizyt u dietetyka online otrzymujesz:

  • profesjonalną opiekę specjalisty,
  • porady dietetyczne,
  • indywidualnie skomponowaną dietę,
  • atrakcyjne ceny

dietetyk online
Najlepszym lekarstwem na postępującą epidemię otyłości jest stała zmiana nawyków żywieniowych. Odpowiednie kontrolowanie masy ciała pozwala na uniknięcie problemów zdrowotnych powiązanych z otyłością.
Na czym polega pomoc dietetyka w odchudzaniu? Dobry dietetyk, na podstawie wywiadu wyników badań laboratoryjnych oraz pomiary masy ciała analizuje sytuację. Następnie ustala plan odchudzania oraz opracowuje indywidualny plan żywienia. W trakcie kuracji odchudzającej dieta jest na bieżąco korygowana. Zmiany w diecie uzależnione są od uzyskiwanych wyników w odchudzania. Najpopularniejszym i często wykorzystywanym wskaźnikiem jest wskaźnik BMI. Nir jest on jednak wystarczający do całościowego monitorowania procesów zachodzących w organizmie podczas odchudzania.

Skuteczne odchudzanie wymaga dużo dalej idących środków, które pozwalają całościowo spojrzeć na sytuacje organizmu i jego reakcji na przygotowywane diety. Odpowiednio dopasowana dieta to podstawa uzyskiwania efektów w procesie odchudzania, jednak nie należy zapominać o tym, iż wdrażane nawyki żywieniowe powinny zostać podtrzymane nawet po zakończeniu kuracji. W innym przypadku osiągnięte efekty zostaną po jakimś czasie zaprzepaszczone.

Stała zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej umożliwia uzyskanie i zachowanie ładnej sylwetki i zdrowo wyglądającego ciała.

 

Wizyta u dietetyka online

Podczas pierwsze wizyty dietetycznej online nasz dietetyk zapoznaje się z indywidualnymi potrzebami pacjenta, wysyłając w tym celu specjalny formularz. Formularz zawiera listę pytań ogólnych oraz bardziej szczegółowych, dotyczących stanu zdrowia i aktualnego sposobu odżywiania. Uzyskane odpowiedzi pozwolą zaplanować skuteczny plan żywienia. Zostaje również wysłany arkusz do kontroli masy ciała oraz wszystkich obwodów. Wszystkie te dane są potrzebne do obliczenia parametrów PPM (Podstawowa Przemiana Materii), a także CPM (Całkowita Przemiana Materii). Po kilku dniach drogą elektroniczną pacjent otrzymuje od nas przygotowaną dietę, którą może w każdej chwili skonsultować online.

dietetyk przez internet

Wizyta kontrolna u dietetyka online

Około 2 tygodnie od wysłania diety online, Twój dietetyk kontaktuje realizację wszystkich wytycznych. Sprawdza, co udało się już wdrożyć, a co trzeba jeszcze zweryfikować i poprawić. Przeprowadzana jest również dokładna analiza samego planu żywieniowego, czy zaproponowana dieta jest odpowiednia pod względem smaku i wielkości porcji. Ustala również, że były jakieś odstępstwa od zalecanej diety w formie podjadania. Na kolejne 2 tygodnie zostaje zaplanowany nowy plan, który uwzględnia wszystkie elementy, ustalone podczas konsultacji. Omawiane jest również tempo redukcji masy ciała, na podstawie otrzymanych informacji i wprowadzane odpowiednie zalecenia.

Zdrowe żywienie to jeden z ważniejszych aspektów współczesnego odżywiania. Wraz z plagą otyłości i nadwagi zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, pojawiły się także prądy promujące zdrowe i świadome żywienie, oparte o ekologiczne produkty i nieprzetworzoną żywność. Nadwaga staje się coraz szerszym problemem ponad 70% społeczeństw państw rozwiniętych bądź rozwijających boryka się z tym zjawiskiem, a prognozy nie są pocieszające. Podczas wizyty dietetycznej online prowadzimy pacjenta krok po kroku do nowej wymarzonej sylwetki.

 

 


Podsumowując, opcja dietetyk online to doskonała alternatywa dla osób, które chcą rozpocząć zdrowe skuteczne odchudzanie, bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na dojazdy. Zamawiając wizytę dietetyczną lub konsultację dietetyczną online, otrzymasz od nas specjalistyczne porady, indywidualną dietę oraz wsparcie podczas całego procesu odchudzania.  Zapraszamy do kontaktu i rozpoczęcia swojego odchudzania online razem z nami.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i sprawdź cenę porad dietetycznych i skontaktuj się z naszym dietetykiem i umów się na konsultację dietetyczną online . Jeśli masz dodatkowe pytania, sprawdź zakładkę: najczęściej zadawane pytania do dietetyka lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

 

Autor tekstu: mgr inż. Paulina Jałocha-Zasadny

dietetyk kliniczny Gabinet Dietetyczny Vital Rzeszów

https://dietetyk-vital.pl/wp-content/uploads/2015/09/logo-vital-2.png

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij