Dieta w ciąży
18 września 2018
dobry dietetyk rzeszow
Szybkie odchudzanie
13 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Odchudzanie z dietetykiem

odchudzanie z dietetykiem rzeszów

Na czym polega rola dietetyka w odchudzaniu

Próbowałeś już wszystkich dostępnych kuracji odchudzających i nadal nie widzisz żadnych efektów? Koleżanka z pracy mówiła, że chodzi do dobrego dietetyka, więc powiesiłeś sobie na lodówce jej dietę, ale nadal nie udaje Ci się zrzucić zbędnych kilogramów? A może odchudzanie to dla Ciebie zupełnie nowy temat i nie wiesz jak się do tego zabrać? A co sądzisz o odchudzaniu z dietetykiem?

Odchudzanie z dietetykiem? Jeżeli zastanawiasz się jak dietetyk kliniczny może pomóc Ci w leczeniu nadwagi lub otyłości, zapoznaj się z 6 punktami opisującymi rolę dietetyka w odchudzaniu, opracowanymi przez naszą poradnię dietetyczną w Rzeszowie.

Skuteczne i zdrowe odchudzanie z dietetykiem

 

1. Dietetyk bada Twoje potrzeby, poznaje styl życia i dotychczasowe nawyki

Odchudzanie z dietetykiem rozpoczyna się już podczas pierwszej wizyty w poradni dietetycznej, kiedy dietetyk chce poznać Twoje potrzeby oraz wyobrażenie o współpracy, aby móc spełnić Twoje oczekiwania. Dodatkowo chce poznać Twoje dotychczasowe przyzwyczajenia związane z żywieniem, stosowane diety oraz Twój styl życia, który prowadzisz. Ta wiedza pozwala mu na dostosowanie idealnego rozwiązania dla Ciebie, które ułatwi Ci realizowanie zaleceń. Dlaczego to takie ważne? Każdy z nas prowadzi inny styl życia, pracuje w innych godzinach, ma inne zdolności kulinarne i preferencje smakowe. Jaka jest różnica pomiędzy „gotowcem”, a indywidualnym programem żywieniowym? Korzystając z szablonowych diet dostępnych w Internecie lub klubach fitness musisz dostosować się do zaproponowanej rozpiski, a korzystając z usług dietetyka plan żywieniowy będzie dostosowany do Ciebie, co zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na skuteczne odchudzanie.

2. Dietetyk kliniczny analizuje Twoje wyniki badań oraz stan zdrowia

Dietetyk kliniczny, na podstawie wiedzy na temat fizjologii i biochemii zdobytej podczas studiów potrafi przeanalizować Twoje wyniki badań. W przypadku nieprawidłowości skieruje Cię na dalszą diagnostykę do lekarza. Jeżeli masz już stwierdzone jakieś problemy zdrowotne dostosuje Twój indywidualny plan żywieniowy do dolegliwości oraz doradzi jak powinieneś komponować swoją dietę, aby wykluczyć produkty, które Ci szkodzą, a włączyć te, które mogą Ci pomóc. Ale po co mi dietetyk kliniczny, skoro ja te wszystkie informacje mogę znaleźć w Internecie? W sieci można znaleźć ogólne informacje dotyczące odżywiania w danej jednostce chorobowej, nie zawsze napisane przez osobę kompetentną. Dodatkowo każda osoba inaczej reaguje na poszczególne produkty, dlatego nie zawsze jest potrzeba eliminacji wszystkich produktów, które powinno się wykluczyć w danej jednostce chorobowej. Właśnie w tym pomoże Ci dobry dietetyk. Uwzględni Twoje samopoczucie i zaplanuje program żywieniowy dostosowany tylko do Ciebie.

3. Indywidualny program żywieniowy przygotowany przez Twojego dietetyka
jest dostosowany do Twojego zapotrzebowania energetycznego, stanu zdrowia, preferencji smakowych oraz możliwości kulinarnych

Próbowałeś już wielu diet, ale zawsze rezygnowałeś, bo musiałeś jeść szpinak z jajkiem, chociaż nie cierpisz szpinaku, a tym bardziej jajek? Policzyłeś swoje zapotrzebowanie energetyczne i ściągnąłeś odpowiednią dietę z Internetu, ale nie widać żadnych efektów? A może dania były tak skomplikowane, że musiałbyś zapisać się na kurs gotowania, żeby to przygotować? Dobry dietetyk na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia wie, jaka wartość energetyczna diety będzie dla Ciebie najlepsza. Dodatkowo w Twoim indywidualnym planie żywieniowym uwzględni Twoje zdolności kulinarne oraz wcześniejsze upodobania żywieniowe. Zupełnie inne dania preferuje mięsożerny Janusz budowlaniec – zwolennik tradycyjnej polskiej kuchni, a zupełnie inne obrończyni zwierząt fit Aga menadżerka – zwolenniczka diet wege i sałatek. Dobry dietetyk to osoba, która łącząc te wszystkie informacje dotyczące Ciebie, stworzy najlepiej dopasowany plan żywieniowy, maksymalnie zwiększając Twoje szanse na skuteczne odchudzanie.

4. Twój indywidualny program żywieniowy może być zmieniany w zależności od Twoich potrzeb oraz efektów

Jednorazowa wizyta u dietetyka nie pomoże Ci w zrzuceniu 15-20 kg. Dlaczego? Podczas odchudzania zmienia się Twoje zapotrzebowanie energetyczne, o czym dobry dietetyk wie i będzie to uwzględniał w kolejnych planach żywieniowych, które dla Ciebie przygotuje. Dodatkowo uwzględni to, że znudził Ci się pomidor i masz wielką ochotę na rosół w niedziele. Wystarczy, że powiesz na co masz ochotę, a czego nie chcesz już jeść, a dietetyk zastosuje te modyfikacje w następnym planie i włączy Twoje ulubione danie lub zaproponuje jego zdrowszą alternatywę. Twój indywidualny plan żywieniowy powinien składać się z takich dań, których jedzenie sprawia Ci przyjemność, co spowoduje, że zmienisz swoje wcześniejsze nawyki żywieniowe na stałe i utrzymasz prawidłową masę ciała przez wiele kolejnych lat.

5. Dietetyk kontroluje Twoje postępy w odchudzaniu

Podczas wizyt kontrolnych u dietetyka, na podstawie analizy składu ciała, dietetyk kontroluje Twoje postępy. Uwzględniając informacje związane z realizacją planu żywieniowego, który od niego otrzymałeś, interpretuje osiągnięte efekty oraz podejmuje decyzję związaną z dalszym planem działania – odchudzaniem. Dietetyk to osoba, która za pomocą swojej wiedzy i doświadczenia, przeprowadzi Cię przez proces odchudzania w sposób zdrowy i bezpieczny, bez efektów jojo.

6. Dietetyk jest Twoim wsparciem, motywacją oraz największym kibicem

Kolejny raz słuchasz od rodziny, że szkoda Twojego czasu i pieniędzy, bo i tak Ci się nie uda? Nie masz wsparcia w najbliższych? Dietetyk to nie tylko osoba, która ułoży Ci indywidualny plan żywieniowy i będzie kontrolowała Twoją masę ciała. To także osoba, która Cię wysłucha, zrozumie, pomoże w znalezieniu rozwiązania problemu. Dietetyk to także Twój największy kibic, któremu zależy tak samo bardzo jak Tobie na efektach. Wierzy w Ciebie i Twój sukces. Będzie Cię wspierał i motywował w chwilach zwątpienia i załamania, a kiedy osiągniesz swój cel będzie cieszył się razem z Tobą.


                                                                                                                                                                            

odchudzanie z dietetykiem

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, czy potrzebujesz pomocy dietetyka do walki
z nadmiernymi kilogramami, otyłością, poprawą sylwetki koniecznie zapoznaj się z 6 punktami opisującymi rolę dietetyka w odchudzaniu i sam zdecyduj.

Jeśli uznasz, że taka pomoc jest Ci potrzebna, czekamy na Ciebie w Poradni Dietetycznej Vital w Rzeszowie.

Zapraszamy!

Autor tekstu: mgr Agata Wąsacz 

dietetyk Rzeszów

poradnia dietetyczna rzeszów

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij