owoce dla cukrzyka
Czy można jeść owoce przy cukrzycy
28 września 2022
ile kosztuje dietetyk w Rzeszowie
Ile kosztuje dietetyk
18 października 2022
Pokaż wszystkie

Warsztaty dietetyczne dla młodzieży

warsztaty rzeszów

Szkolenie zdrowego odżywiania


Początkiem września Poradnia Dietetyczna Vital została poproszona o przeprowadzenie szkolenia z zakresu zdrowego odżywiania dla dzieci ze szkoły podstawowej numer 28 w Rzeszowie. Grupy, które brały udział w zajęciach składały się z 12, 13 i 14 latków. Pierwszą częścią szkolenia były zajęcia teoretyczne, które miały na celu ukazanie zasad zdrowego odżywania, ukazanie zasad prawidłowego komponowania posiłków oraz naukę dokonywania prawidłowych wyborów żywieniowych.

Zajęcia teoretyczne z zakresu zdrowego odżywiania to kluczowy element, wprowadzający
do części praktycznej warsztatów dietetycznych.

Młodzież zaczerpnęła informacji na temat żywienia w kontekście nadmiernej masy ciała, żywienia w aktywności fizycznej oraz żywienia przy trądziku, który często dotyka nastolatków w wieku pokwitania. Bardzo istotną kwestią, która również została poruszona była istotność zjadania przez dzieci drugich śniadań i konsekwencje ich pomijania.


Druga część zajęć dotyczyła doskonalenia umiejętności praktycznych. Zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne, na których uczniowie mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas szkolenia teoretycznego. W ramach szkolenia praktycznego uczniowie samodzielnie, w oparciu o przepisy przygotowane przez naszego dietetyka, przygotowali pełnowartościowe posiłki, które mogą stanowić pożywne drugie śniadanie. W menu warsztatów znalazły się: pełnowartościowy koktajl, rollsy oraz pralinki kakaowe. Uczniowie wykazywali zainteresowanie oraz byli bardzo zainteresowani zajęciami. Po szkoleniu dzieci dostały kopię przepisów w formie ulotek aby zachęcić swoje rodziny do zdrowego odżywania.

 W menu warsztatów znalazły się: pełnowartościowy koktajl, rollsy oraz pralinki kakaowe

W ramach uzupełnienia zostało również zorganizowane spotkanie z rodzicami, które miało na celu przekazanie jak największej ilości wiedzy praktycznej. Głównymi zagadnieniami szkolenia były najczęściej popełniane przez młodzież błędy żywieniowe oraz sposób na poradzenie sobie z nimi. Rodzice zostali zaopatrzeni w praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania posiłków dla swoich dzieci a także rady jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Po szkoleniu również można było zadawać pytania i poruszyć z dietetykiem niepokojące kwestie.
Dziękujemy, że mogłyśmy podzielić się wiedzą i promować zdrowe odżywianie wśród młodzieży. Takie spotkania są istotne i uświadamiają młode pokolenia jak ważna jest rola prawidłowego żywienia.

wykład dietetyczny dla młodzieży

Warsztaty dietetyczne -wykład dla rodziców uczniów klas 7 i 8.

W czasie szkolenia z rodzicami omówiliśmy problemy żywieniowe młodzieży i jakie możemy zaproponować rozwiązania. Rodzice dostali dużo praktycznych wskazówek i przykładów jak przy niewielkim nakładzie czasu można wprowadzić zdrowsze nawyki u całej rodziny.

 


warsztaty dla młodzieży z dietetykiem

Praktyczne warsztaty dietetyczne

Młodzież podczas warsztatów dietetycznych samodzielnie przygotowywała zdrowe przekąski. Tutaj na zdjęciu chłopcy przygotowują pełnoziarnistą tortille z warzywami jako alternatywę dla kanapek na II śniadanie. Do środka dawaliśmy też sporo kolorowych warzyw dzięki czemu posiłek jest jeszcze ciekawszy.


praktyczne warsztaty dietetyczne

 

 

Zdrowe posiłki przygotowywane podczas warsztatów

Młodzież podczas praktycznej części warsztatów poznała, w jaki sposób przygotować zdrowe drugie śniadanie do szkoły w różnych formach. Jedną z opcji jest przygotowanie pożywnego koktajlu. Możliwości są nieograniczone. Dodawaliśmy różne owoce, warzywa, ale też płatki owsiane czy masło orzechowe. Każdy z uczestników mógł spróbować różne kompozycje smakowe.

 


zdrowe słodkie przekąski

Zdrowe słodycze

Podczas szkolenia dziewczęta i chłopcy poznali zdrowe przekąski oraz ich przepisy. Wspólnie przygotowywaliśmy „kulki mocy” czyli kakaowe pralinki. Są szybkie w przygotowaniu i wszystkim uczestnikom bardzo smakowały.


Podsumowanie


Warsztaty dietetyczne dla dzieci i młodzieży to bardzo dobry sposób na przekazanie niezbędnej wiedzy  z zakresu zdrowego odżywiania oraz na naukę przygotowywania wartościowych posiłków. To doskonała profilaktyka w powstawaniu otyłości
wśród dzieci i młodzieży. 
Nasi dietetycy starali się zachęcić młodych ludzi do zmiany niezdrowych nawyków żywieniowych, aby z pełną świadomością sięgali po zdrowe i wartościowe produkty i przekąski, dbając przy tym o swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę.

Szkolenie zakończyło się sukcesem, większość uczestników postanowiło zmienić swoje niezdrowe przekąski na wartościowe, samodzielnie przygotowywane w domu 🙂 

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem dietetycznym dla grupy dzieci lub młodzieży, skontaktuj się z nami, z przyjemnością przeprowadzimy takie warsztaty dla Ciebie.

Poznaj naszą pełną ofertą cenniki poradni dietetycznej.

Zapraszamy  również na wizyty do naszych dietetyków w Rzeszowie i Przemyślu oraz na konsultacje dietetyczne online.

 

Autor tekstu:  mgr Patrycja Korda

dietetyk

Gabinet Dietetyczny Vital Rzeszów

https://dietetyk-vital.pl/wp-content/uploads/2015/09/logo-vital-2.png

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij